You Tube

Nasz kanał na
You Tube

Facebook

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 


O nas PDF Drukuj Email

Gminny Ośrodek Kultury  w Gołotczyźnie został utworzony na mocy uchwały Gminnej Rady Narodowej w Sońsku z dnia 1 sierpnia 1978 roku. Pierwszą siedzibą ośrodka był budynek po magazynie budowlanym mieszczący się przy ul. Zacisze 1. W budynku znajdowała się świetlica, pracownia modelarska oraz pracownia fotograficzna z ciemnią . W ówczesnej placówce działał również zespół muzyczny, ognisko muzyczne, koło plastyczne, teatralne, recytatorskie. Odbywały się kursy tańca towarzyskiego, spotkania członków Klubu Seniora, tam też organizowane były dyskoteki, wieczorki, imprezy okolicznościowe i zebrania.

W późniejszym okresie ośrodek otrzymał do dyspozycji nieistniejący obecnie budynek po archiwum Urzędu Gminy znajdujący się przy ulicy Ciechanowskiej. Została tam przeniesiona modelarnia i powstały pracownie:  zajęć praktyczno – technicznych i rękodzielniczych.

Rok 1999 przynosi ze sobą kolejną zmianę lokalizacji placówki i od czerwca do dnia dzisiejszego siedziba ośrodka mieści się w budynku Domu Strażaka w Sońsku przy ul. Ciechanowskiej 27.

Za sprawą uchwały Rady Gminy z dnia 21 lutego 2002 roku placówka funkcjonuje pod nową nazwą - Gminna Instytucja Kultury – Świetlica w Sońsku.

Od tej pory dysponujemy: salą kameralną z zapleczem kuchennym oraz salą widowiskową ze sceną, gdzie organizowane są konkurs przedmiotowe, przeglądy i festiwale oraz odbywają się zajęcia taneczne i rekreacyjne, a także spotkania Klubu Seniora. Sala ta wyposażona jest w urządzenia takie jak: projektor multimedialny, komputer oraz nagłośnienie niezbędne do prowadzenia prezentacji, szkoleń, konferencji oraz spotkań okolicznościowych.

W dzierżawionym od połowy 2007 roku pomieszczeniu na parterze, odbywają się warsztaty plastyczne, próby śpiewu, zajęcia ogniska muzycznego i wystawy prac. Korzystać można ze stołu bilardowego, gry zręcznościowej „Piłkarzyki”, a także z różnorodnych gier stolikowych.

W styczniu 2006 roku z programu ministerialnego „Ikonka” otrzymaliśmy sprzęt komputerowy, który dzięki uruchomieniu internetu jest źródłem informacji, rozrywki oraz służy jako pomoc szkolna dzieciom, młodzieży i dorosłym mieszkańcom gminy.

W ciągu całego roku przy współpracy z nauczycielami organizujemy konkursy przedmiotowe, plastyczne, recytatorskie, festiwale i przeglądy piosenek. Mieszkańców zapraszamy także na festyny rodzinne i imprezy sportowo-rekreacyjne, imprezy taneczne i karnawałowe oraz spotkania  teatralne i kabaretowe. Dzieci i młodzież działająca w kołach zainteresowań zdobywa wyróżnienia i nagrody w przeglądach, konkursach wojewódzkich i powiatowych promując naszą placówkę i gminę.

Oprócz prowadzenia działalności statutowej wspieramy inne instytucje w organizowaniu imprez i działań środowiskowych, pozostając w stałym kontakcie z placówkami oświatowo-wychowawczymi z naszego terenu. Od 3 lutego 2008 roku redagujemy i wydajemy dwutygodnik „Wspólna Droga”. Mamy nadzieję, że informacje o naszych propozycjach docierają dzięki temu do większego grona zainteresowanych rozwijaniem swoich pasji.

Poszerzanie oferty kulturalnej oraz wzbogacanie form i metod pracy nie byłoby możliwe bez zaangażowania i cennych sugestii wielu osób, dlatego też dziękujemy tym, którzy codziennie wspierają nas w naszej pracy.

Izabela Ulatowska
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gołotczyźnie