You Tube

Nasz kanał na
You Tube

Facebook

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Kanały RSSTłusty czwartek w Ośrodku Kultury w Sońsku Drukuj
Już wkrótce

Ciekawe i smaczne czwartkowe popołudnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sońsku.

Tłusty czwartek w Ośrodku Kultury w Sońsku był pełen niespodzianek dla dzieci, a to za sprawą przedstawienia „Pod starym Wawelem przygód bez liku”.

Ta pełna humoru choć momentami troszeczkę straszna historia o smoku, królewnie Wandzie i sprytnym szewczyku Skubie spotkała się z zainteresowaniem najmłodszych widzów. I choć wydawało się że powolny i trochę nierozgarnięty Skuba nie ma szans na zwycięstwo z groźnym smokiem, to… Cała historia kończy się szczęśliwie i bardzo zabawnie ponieważ smok dostaje pracę w Krakowie i będzie woził smokolotem turystów pokazując im z powietrza to piękne miasto.

Adaptacja sceniczna legendy o Wawelskim Smoku ubarwiona zabawnymi dialogami i charakterystycznymi postaciami złożyła się na dowcipny spektakl, który łączył w sobie zabawę i elementy polskiej kultury. A po przedstawieniu odbyły się warsztaty ciasteczkowe przygotowane i prowadzone przez Panie- Katarzynę Drążek, Joannę Nałęcz i Katarzynę Roman ze Stowarzyszenia Kobiet w Sońsku. Wykonanych zostało blisko sto karnawałowych ciasteczek, które szybko zniknęły w uśmiechniętych buźkach małych łasuchów.

Tłusty czwartek w Gminnym Ośrodku Kultury w Sońsku zakończył się sesją fotograficzną i oczywiście pączkowym poczęstunkiem co według tradycji ma zapewnić nam pomyślność na cały rok. I oby to życzenie się nam wszystkim się spełniło.

Izabela Ulatowska